18-02-2018 - Gudstjeneste 18. februar 2018

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken10.30Gudstjeneste, Ole Lundegaard
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken15.00Gudstjeneste, Gilbert Rukundo
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken10.30Fastelavnsgudstjeneste, Henrik Nissen. 10.30 Spansk gudstjeneste i Nansensgade 94
København – Købnerkirken, Købnerkirken11.00Gudstjeneste, Jan Kornholt
Lyngby, Baptistkirken10.30Stillesøndag
Rønne, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Dean Andersen
Taastrup – City Kirken, City Kirken11.00Gudstjeneste, Anders Hyldgård

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken10.00Gudstjeneste, familien Jeromdesella
Nakskov, Baptistkirken14.00Gudstjeneste med oplæg til fastetiden
Nyrup, Nyrup Kirke10.00Gudstjeneste, Michael Foersom
Ringsted, Ringsted Frikirke11.30Fællesgudstjeneste i Powerkirken, Hans Ole Kofoed
Roskilde, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Rasmus Højmark
Slagelse, Kristent Center14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Allan Ibsen

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen10.30Gudstjeneste, Jørn Rørholm
Odense, Kristuskirken10.30Gudstjeneste, Henrik Søndergaard. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken11.00Gudstjeneste, Ib Schmidt
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen12.00Gudstjeneste og børnekirke
Svendborg, Betaniakirken11.00Fællesgudstjeneste, Steen Daugaard Hansen

Midtjylland

Brande, Baptistkirken10.00Cafégudstjeneste, Rasmus Jonstrup Hansen
Give, Bethel15.00Fællesskabsmøde
Holstebro, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Goby
Randers, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Marian Grarup. Derefter let frokost og årsmøde
Silkeborg, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Poul Asger Beck
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem14.00Gudstjeneste, Karen Ærenlund Brogaard
Viborg, Kristuskirken10.00Gudstjeneste, Torben Roulund
Aarhus, Immanuelskirken10.30Gudstjeneste med barnevelsignelse, Lasse Åbom

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken10.00Gudstjeneste ved Familiekoret
Frederikshavn, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Torben Andersen
Saltum, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Per Christiansen
Nibe, Lille Algade 1310.30Gudstjeneste, Hugo Møller Thomsen
Nørresundby-Vodskov – Vodskov, Baptistkirken10.00Nadvergudstjeneste, Annette Grarup
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke10.00Cafégudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Sindal, Baptistkirken10.00Morgenkaffe og morgenandagt, Bent Rasmussen
Skagen, Baptistkirken14.00Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Sæby, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Kai Mortensen
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel10.30Gudstjeneste, Anders Bartholdy
Thisted, BaptistkirkenIngen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken19.00Gudstjeneste, Anne-Marie Winther
Vaarst, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Raymond Jensen
Østervrå, Østervrå Frikirke10.00Gudstjeneste, Klaus Abildgaard
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken10.30Gudstjeneste, Henrik Holmgaard
Aalborg – Karmelkirken, KarmelkirkenIngen gudstjeneste