24-06-2018 - Gudstjenester 24. juni 2018

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken10.30Gudstjeneste, Lotte Holm Boeriis
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken10.30 Spansk gudstjeneste i Nansensgade 94
København – Købnerkirken, Købnerkirken11.00Gudstjeneste, Simon Holtti fra 'Åbne Døre'
Lyngby, Baptistkirken10.30TemaSøndag
Rønne, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Ole Madsen. 12.00 Menighedsmøde
Taastrup – City Kirken, City Kirken11.00Gudstjeneste, Arne Christensen

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken10.00Gudstjeneste, Inge-Lise Bornhardt
Nakskov, BaptistkirkenIngen gudstjeneste
Nyrup, Nyrup Kirke10.00Gudstjeneste, Leon Have Thomsen
Ringsted, Ringsted Frikirke10.30Cafégudstjeneste, Hans Ole Kofoed
Roskilde, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Claus Bækgaard
Slagelse, Kristent Center14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Hanne Frederiksen

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen10.30Gud og Grill, Jan Andreasen
Odense, Kristuskirken10.30Gudstjeneste, Ole Olsen. Børnekirke. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste. 13.00 Tamilsk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken15.00Gudstjeneste, Bent Rasmussen
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen12.00Gudstjeneste og børnekirke
Svendborg, Betaniakirken09.00Tamilsk gudstjeneste, Bala Sinnathurai. 12.30 Burmesisk gudstjeneste

Midtjylland

Brande, Baptistkirken10.00Friluftsgudstjeneste, Vesterlundvej 74, 7323 Give
Give, Bethel15.00Gudstjeneste, Jacob Winkler
Holstebro, Baptistkirken10.30Lovsangsgudstjeneste, Leif og Jensia Christensen
Randers, Baptistkirken10.00Nadvergudstjeneste, Johannes Kjær
Silkeborg, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Sambuh Langle
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, SolhjemIngen gudstjeneste
Viborg, KristuskirkenIngen gudstjeneste
Aarhus, Immanuelskirken10.30Havegudstjeneste i Stjær, Lasse Åbom

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Bente Højris
Frederikshavn, Baptistkirken10.30Gudstjeneste med barnevelsignelse, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Bente og Svend Eli Jensen
Saltum, Baptistkirken19.00Gudstjeneste, Ole Skagen
Nibe, Mellemgade 1010.30Gudstjeneste, Hugo Møller Thomsen
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Annette Grarup
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke10.00Gudstjeneste, Villy Kristiansen
Sindal, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Karin Christiansen
Skagen, BaptistkirkenIngen gudstjeneste
Sæby, Baptistkirken10.00Lovsangsgudstjeneste
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel10.30Gudstjeneste, Tina Daugaard Wirtz
Thisted, BaptistkirkenIngen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken14.00Gudstjeneste, Herdis Larsen
Vaarst, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Raymond Jensen
Østervrå, Østervrå Frikirke10.00Gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken10.30Gudstjeneste, Henrik Holmgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken10.30Gudstjeneste, Ole Skagen