Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Gudstjeneste, Bodil Højbak Møller og Ole Lundegaard
Kastrup – International Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
15.00Gudstjeneste, Gilbert Rukundo
København – First International Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
10.00Sommergudstjeneste med BVM, Christian Callesen. 10.30 Spansk gudstjeneste i Nansensgade 94
København – Købnerkirken, Købnerkirken
Ingen gudstjeneste
Lyngby, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Rikke Nilsson
Rønne, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste med barnevelsignelse og medlemsoptagelse, Lone Møller-Hansen. 12.00 Menighedsmøde

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste, Finn Basnov
Nakskov, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Nyrup Baptistkirke, Nyrup Kirke
10.30Fællesgudstjeneste med Ugerløse Kirke, Ole Jørgensen og Sara Yun Mikaelsson
Ringsted, Ringsted Frikirke
14.00Lørdag 24/6 kl. 10.30 og 13.00 samt søndag 25/6 kl. 14.00 Sommerstævne i Stenlille Frikirke
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste med barnevelsignelse, Jan Johannsen
Slagelse (kreds under Ringsted), Den Apostolske kirke
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Hanne Frederiksen
Taastrup, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Lisbeth Lund-Hansen

Syddanmark

Esbjerg – Baptistkirken Sydjylland, Nøglen
10.30Gudstjeneste, Jørn Rørholm
Odense, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste, Ole Olsen. Børnekirke
Odense, Kristuskirken
10.30Vietnamesisk gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
13.00Tamilsk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
11.00Gudstjeneste, Ib Schmidt
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke
Svendborg, Betaniakirken
Ingen gudstjeneste

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Ole Ladefoged
Give, Bethel
15.00Fællesskabsmøde, Ordet er frit
Holstebro, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Ngandu
Randers, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Erland Grarup
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Viborg, Kristuskirken
10.00Andagt med nadver og morgenkaffe, Kirsten Lund
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Gudstjeneste, Christian Bylund

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Frederikshavn Baptistkirke, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Lone Godtfredsen
Frederikshavn Baptistkirke – Skagen, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Hjørring, Baptistkirken
10.00Cafégudstjeneste, Torben Andersen
Ingstrup, Baptistkirken
14.30Gudstjeneste på Ingstrup Sportsplads, Anette Udmark og Ole Skagen
Nibe, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Hugo Møller Thomsen
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby Baptistkirke, Baptistkirken
12.30"Lørdag d. 24/6: 100 års jubilæum. Åben kirke fra kl. 12.30. 15.00 Cirkus på ""Øen"". Spisning i tele på ""Øen"". 19.00 Gospelkoncert med Shine i Cirkusteltet."
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby Baptistkirke, Baptistkirken
10.30Jubilæumsgudstjeneste, Bent Hylleberg
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Cafégudstjeneste, Anders Hyldgård
Sindal Baptistkirke, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Sæby, Sæbygårdvej 15
10.00Musikgudstjeneste, Hans Hjort og John Christensen
Sæsing – Kirken i Kulturcenter Vendsyssel, Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, Chresten Eskildsen
Thisted, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken
14.00Familiegudstjeneste, Anne-Marie Winther
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Lars Nielsen
Østervrå, Østervrå Frikirke
10.00Gudstjeneste, Hanne Kiel
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Henrik Holmgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Gudstjeneste, Poul Erik Jensen
Aalborg – Koinonia, Karmelkirken