Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


Gudstjeneste 18. februar 2018

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Gudstjeneste, Ole Lundegaard
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
15.00Gudstjeneste, Gilbert Rukundo
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
10.30Fastelavnsgudstjeneste, Henrik Nissen. 10.30 Spansk gudstjeneste i Nansensgade 94
København – Købnerkirken, Købnerkirken
11.00Gudstjeneste, Jan Kornholt
Lyngby, Baptistkirken
10.30Stillesøndag
Rønne, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Dean Andersen
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Anders Hyldgård

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste, familien Jeromdesella
Nakskov, Baptistkirken
14.00Gudstjeneste med oplæg til fastetiden
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Gudstjeneste, Michael Foersom
Ringsted, Ringsted Frikirke
11.30Fællesgudstjeneste i Powerkirken, Hans Ole Kofoed
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Rasmus Højmark
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Allan Ibsen

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
10.30Gudstjeneste, Jørn Rørholm
Odense, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste, Henrik Søndergaard. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
11.00Gudstjeneste, Ib Schmidt
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke
Svendborg, Betaniakirken
11.00Fællesgudstjeneste, Steen Daugaard Hansen

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Cafégudstjeneste, Rasmus Jonstrup Hansen
Give, Bethel
15.00Fællesskabsmøde
Holstebro, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Goby
Randers, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Marian Grarup. Derefter let frokost og årsmøde
Silkeborg, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Poul Asger Beck
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
14.00Gudstjeneste, Karen Ærenlund Brogaard
Viborg, Kristuskirken
10.00Gudstjeneste, Torben Roulund
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Gudstjeneste med barnevelsignelse, Lasse Åbom

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste ved Familiekoret
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Torben Andersen
Saltum, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Per Christiansen
Nibe, Lille Algade 13
10.30Gudstjeneste, Hugo Møller Thomsen
Nørresundby-Vodskov – Vodskov, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Annette Grarup
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Cafégudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Sindal, Baptistkirken
10.00Morgenkaffe og morgenandagt, Bent Rasmussen
Skagen, Baptistkirken
14.00Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Sæby, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Kai Mortensen
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, Anders Bartholdy
Thisted, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken
19.00Gudstjeneste, Anne-Marie Winther
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Raymond Jensen
Østervrå, Østervrå Frikirke
10.00Gudstjeneste, Klaus Abildgaard
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Henrik Holmgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
Ingen gudstjeneste