Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


Gudstjenester 24. juni 2018

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Gudstjeneste, Lotte Holm Boeriis
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
10.30 Spansk gudstjeneste i Nansensgade 94
København – Købnerkirken, Købnerkirken
11.00Gudstjeneste, Simon Holtti fra 'Åbne Døre'
Lyngby, Baptistkirken
10.30TemaSøndag
Rønne, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Ole Madsen. 12.00 Menighedsmøde
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Arne Christensen

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste, Inge-Lise Bornhardt
Nakskov, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Gudstjeneste, Leon Have Thomsen
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Cafégudstjeneste, Hans Ole Kofoed
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Claus Bækgaard
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Hanne Frederiksen

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
10.30Gud og Grill, Jan Andreasen
Odense, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste, Ole Olsen. Børnekirke. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste. 13.00 Tamilsk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
15.00Gudstjeneste, Bent Rasmussen
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke
Svendborg, Betaniakirken
09.00Tamilsk gudstjeneste, Bala Sinnathurai. 12.30 Burmesisk gudstjeneste

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Friluftsgudstjeneste, Vesterlundvej 74, 7323 Give
Give, Bethel
15.00Gudstjeneste, Jacob Winkler
Holstebro, Baptistkirken
10.30Lovsangsgudstjeneste, Leif og Jensia Christensen
Randers, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Johannes Kjær
Silkeborg, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Sambuh Langle
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Viborg, Kristuskirken
Ingen gudstjeneste
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Havegudstjeneste i Stjær, Lasse Åbom

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Bente Højris
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste med barnevelsignelse, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Bente og Svend Eli Jensen
Saltum, Baptistkirken
19.00Gudstjeneste, Ole Skagen
Nibe, Mellemgade 10
10.30Gudstjeneste, Hugo Møller Thomsen
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Annette Grarup
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Villy Kristiansen
Sindal, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Karin Christiansen
Skagen, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Sæby, Baptistkirken
10.00Lovsangsgudstjeneste
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, Tina Daugaard Wirtz
Thisted, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken
14.00Gudstjeneste, Herdis Larsen
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Raymond Jensen
Østervrå, Østervrå Frikirke
10.00Gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Henrik Holmgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Gudstjeneste, Ole Skagen