Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
11.00Fælles københavnsk gudstjeneste i Købnerkirken, Jan Kornholt
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
10.30 Spansk gudstjeneste i Nansensgade 94
København – Købnerkirken, Købnerkirken
11.00Fælles københavnsk gudstjeneste i Købnerkirken, Jan Kornholt
Lyngby, Baptistkirken
11.00Fælles københavnsk gudstjeneste i Købnerkirken, Jan Kornholt
Rønne, Baptistkirken
10.30Fælles frikirkelig gudstjeneste i Missionskirken, Michael Kaarby
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Michael Rask Christensen

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste, Finn S. Basnov
Nakskov, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Nyrup, Nyrup Kirke
Ingen gudstjeneste
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Cafégudstjeneste, Stine K. Møller
Roskilde, Baptistkirken
10.30Cafégudstjeneste, Jan Haslund
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Morgenkaffegudstjeneste, Allan Ibsen

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Ingen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste, Henrik Søndergaard m.fl.
Oure, Baptistkirken
11.00Åben kirke
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke
Svendborg, Betaniakirken
09.00Tamilsk gudstjeneste, Bala Sinnathurai. 12.30 Burmesisk gudstjeneste.

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Cafégudstjeneste med glimt fra sommerstævne og sommerlejr
Give, Bethel
Ingen gudstjeneste
Holstebro, Baptistkirken
10.30Sommergudstjeneste, Lanni og Carina Nielsen
Randers, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Johannes Kjær
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Viborg, Kristuskirken
Aarhus, Immanuelskirken
Ingen gudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Kai Mortensen
Hjørring, Baptistkirken
10.00Sommerandagt i menighedssalen med rundstykker, Elise og Helle Gaust
Saltum, Baptistkirken
Nibe, Mellemgade 10
Ingen gudstjeneste
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken
10.30Sommersangsgudstjeneste, Karin Færløv
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Niels Chr. Nielsen
Sindal, Baptistkirken
10.00Morgenkaffe og morgenandagt, Karen og Gunnar Nielsen
Skagen, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Sæby, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Rasmus Jonstrup Hansen
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Sommercafégudstjeneste, Matthew Bates
Thisted, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken
19.00Sommerandagt, Anne-Marie Winther
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Lars Nielsen
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Henrik Holmgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
Ingen gudstjeneste