04-08-2019 - Gudstjenester 4. august 2019

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken10.30Nadvergudstjeneste, Ole Lundegaard
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken10.30Sommergudstjeneste
København – Købnerkirken, Købnerkirken
Lyngby, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Rune Funch
Rønne, Baptistkirken10.30Nadvergudstjeneste, Kurt Christensen
Taastrup – City Kirken, City Kirken11.00Gudstjeneste, Ellinor Quist Stig

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken10.00Gudstjeneste, Inge-Lise Bornhardt
Nakskov, Baptistkirken
Nyrup, Nyrup Kirke10.00Nadvergudstjeneste, Lars Thorndal
Ringsted, Ringsted Frikirke10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken10.30Nadvergudstjeneste, Rasmus Højmark
Slagelse, Kristent Center14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken10.00Nadvergudstjeneste, Johannes Steenbuch

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - NøglenIngen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken10.00Radiogudstjeneste, Henrik Søndergaard
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Torgunn Skov
Give, Bethel10.00Andagtsgudstjeneste
Holstebro, BaptistkirkenIngen gudstjeneste
Randers, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Desire Ndamukunda
Silkeborg, BaptistkirkenIngen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem14.00Nadvergudstjeneste, Dmitri Makut
Viborg, KristuskirkenIngen gudstjeneste
Aarhus, Immanuelskirken10.30Havegudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken10.00Nadvergudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Frederikshavn, Baptistkirken10.30Gudstjeneste i Metodistkirken, Keld Munk
Hjørring, Baptistkirken10.00Nadvergudstjeneste, Frank Korsbro
Ingstrup, Baptistkirken10.30Nadvergudstjeneste, Hanne Kiel
Nibe, Mellemgade 1010.30Nadvergudstjeneste, Hugo Møller Thomsen
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken19.00Glimt fra Lindenborg med besøg fra Karmelkirken
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke10.00Gudstjeneste, Casper Vestergaard
Sindal, Baptistkirken10.00Morgenkaffe og morgenandagt, Hanne og Hartvig Weber-Hansen
Skagen, Baptistkirken10.00Nadvergudstjeneste, Bent Rasmussen
Sæby, Baptistkirken19.00Havnegudstjeneste ved Fruen fra havet
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel10.30Gudstjeneste, John Jensen
Thisted, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Anne-Marie Winther
Vrå, Baptistkirken10.30Andagt
Vaarst, Baptistkirken10.00Nadvergudstjeneste, John Kristensen
Østervrå, Østervrå FrikirkeIngen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken10.30Gudstjeneste, Rasmus Mortensen
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken19.00Glimt fra Lindenborg i Nørresundby Baptistkirke