04-07-2021 - Gudstjenester 4. juli 2021

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken10.30Fælles københavns gudstjeneste, Britta Kornholt og Rune Funch - i Lyngby Baptistkirke, Odinsvej 1, 2800 Lyngby
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken14.00Gudstjeneste på engelsk
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
København – Købnerkirken, Købnerkirken10.30Fælles københavns gudstjeneste, Britta Kornholt og Rune Funch - i Lyngby Baptistkirke, Odinsvej 1, 2800 Lyngby
Lyngby, Baptistkirken10.30Fælles københavns gudstjeneste, Britta Kornholt og Rune Funch
Rønne, Baptistkirken10.30Fælles frikirkelig gudstjeneste, Lone Møller-Hansen
Taastrup – City Kirken, City Kirken

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken10.00Nadver-cafégudstjeneste, Inge-Lise Bornhardt
Holbæk, Holy Spirit Missionary Church, Kløvermarkskirken15.00Gudstjeneste
Nyrup, Nyrup Kirke10.00Nadvergudstjeneste, Dan Billeskov
Ringsted, Ringsted Frikirke10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken10.30Nadvergudstjeneste, Jeppe Thorsen
Slagelse, Kristent Center14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken10.30Nadvergudstjeneste, Jan Grønborg

Syddanmark

Esbjerg – Sydjyllandskredsen, Baptistkirken Sydjylland - NøglenIngen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken10.30Nadvergudstjeneste, Henrik Søndergaard
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Ole Ladefoged
Give, Bethel
Holstebro, Baptistkirken
Randers, Baptistkirken
Silkeborg, BaptistkirkenIngen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Viborg, Kristuskirken
Aarhus, ImmanuelskirkenIngen gudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken10.00Nadvergudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Frederikshavn, Baptistkirken10.30Nadvergudstjeneste fælles med Metodistkirken, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken10.00Sommerandagt med rundstykker, Judith og Bjarne og Hans Brohus
Ingstrup, Baptistkirken
Nørresundby|Vodskov i Nørresundby, Baptistkirken10.30Gudstjeneste, Svend Rosengaard
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke10.00Gudstjeneste, Anders Hyldgård
Sindal, Baptistkirken10.00Nadvergudstjeneste, Bent Rasmussen
Skagen, Baptistkirken14.00Nadvergudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Sæby, Baptistkirken10.00Sommerandagt, Doris Trudslev
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel10.30Sommergudstjeneste, Birte Agerdal. Morgenkaffe fra kl. 9.30
Thisted, Baptistkirken10.00Gudstjeneste, Kjeld Grarup
Vrå, Baptistkirken10.30Sommerandagt, Tine Kragh
Vaarst, Baptistkirken10.00Nadvergudstjeneste, Christian Sofussen
Østervrå, Østervrå FrikirkeIngen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken10.30Gudstjeneste, Lars Midtgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken10.30Gudstjeneste, Knud Erik Larsen