Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Familiegudstjeneste. 19.00 'Aftenstund' med sange fra Taizé
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
Vi mødes lokalt i NV og Vanløse
København – Købnerkirken, Købnerkirken
11.00Gudstjeneste
Lyngby, Baptistkirken
10.30Taizéinspireret gudstjeneste, Rune Funch. Lær sangene fra kl. 9.45
Rønne, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Chresten Eskildsen
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Lisbeth Lund-Hansen

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste v. Børnekirken
Nakskov, Baptistkirken
Lørdag 13/4 kl. 14.00 Nadvergudstjeneste, Gilbert Rukundo
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Gudstjeneste, Arne Holm
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.10Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Michael Frost
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Familiegudstjeneste, Lars Thorndal m.fl.

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
10.30Gudstjeneste, Benny Klarholt
Odense, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste, Ole Olsen. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
11.00Gudstjeneste, Elever og lærere fra Euroclass, Efterskolen Kildevæld
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Cafégudstjeneste, Jamie Lieberkind
Give, Bethel
15.00Evangelisk lovsangsmøde, Henrik Thuesen
Holstebro, Baptistkirken
10.30Familiegudstjeneste, Hanna Ringgaard
Randers, Baptistkirken
10.00Sanggudstjeneste, Arne Jensen
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Viborg, Kristuskirken
10.00Gudstjeneste, David Kelstrup
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Gudstjeneste på Fristedet i Skæring, Lasse Åbom

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Jens Christensen
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste i Metodistkirken
Hjørring, Baptistkirken
10.00Familiegudstjeneste med barnevelsignelse fælles med MCFN, Torben Andersen
Ingstrup, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Hanne Kiel
Nibe, Mellemgade 10
Ingen gudstjeneste
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken
19.00Påskegospel med Shine
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Sindal, Baptistkirken
9.15.Indledes med morgenkaffe og herefter gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Skagen, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Sæby, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Erik Nielsen
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Messy Church, Louise Uggerhøj m.fl.
Thisted, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken
10.30Familiegudstjeneste, Anne-Marie Winther
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Raymond Jensen
Østervrå, Østervrå Frikirke
19.00Kirkebio
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Spejdergudstjeneste
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Gudstjeneste, Bente Højris