Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Fællesgudstjeneste i Lyngby Baptistkirke, Odinsvej 1, 2800 Lyngby
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
Ingen gudstjeneste
København – Købnerkirken, Købnerkirken
10.30Fællesgudstjeneste i Lyngby Baptistkirke, Odinsvej 1, 2800 Lyngby
Lyngby, Baptistkirken
10.30Fællesgudstjeneste, Rune Funch
Rønne, Baptistkirken
10.30Fællesgudstjeneste i Missionskirken, Lone Møller-Hansen
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Allan Lund Tolberg

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Cafégudstjeneste, Inge-Lise Bornhardt
Nakskov, Baptistkirken
Nyrup, Nyrup Kirke
Ingen gudstjeneste
Ringsted, Ringsted Frikirke
Ingen gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Jan Johannsen
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Morgenkaffegudstjeneste, Hanne Frederiksen

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Ingen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
10.30Cafégudstjeneste. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Kaffe og gudstjeneste, Vejlevej 56, 7330 Brande
Give, Bethel
10.00Turistgudstjeneste, Alberto Axell
Holstebro, Baptistkirken
10.30Sommergudstjeneste, Marianne Pedersen
Randers, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Desire Ndamukunda
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Viborg, Kristuskirken
10.00Gudstjeneste, Viva
Aarhus, Immanuelskirken
Ingen gudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Inge Hansen
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken
10.00Sommerandagt med rundstykker, Carl Møller. 13.30 MCFN-gudstjeneste på burmesisk
Ingstrup, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Hanne Kiel
Nibe, Mellemgade 10
10.30Gudstjeneste, Hugo Møller Thomsen
Nørresundby-Vodskov – Vodskov, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Kjeld Grarup
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Nadvergudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Sindal, Baptistkirken
13.30Sommermøde hos Birthe og Bjarne Rødkjær
Skagen, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Sæby, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Doris Trudslev/Solveig Ørvad
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Cafégudstjeneste, Birte Agerdal
Thisted, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken
10.30Andagt friluft, Anne-Marie Winther
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Lars Nielsen
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Lars Midtgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
Ingen gudstjeneste