Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


Gudstjenester 4. august 2019

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Ole Lundegaard
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
10.30Sommergudstjeneste
København – Købnerkirken, Købnerkirken
Lyngby, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Rune Funch
Rønne, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Kurt Christensen
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Ellinor Quist Stig

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste, Inge-Lise Bornhardt
Nakskov, Baptistkirken
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Nadvergudstjeneste, Lars Thorndal
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Rasmus Højmark
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Johannes Steenbuch

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Ingen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
10.00Radiogudstjeneste, Henrik Søndergaard
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Torgunn Skov
Give, Bethel
10.00Andagtsgudstjeneste
Holstebro, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Randers, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Desire Ndamukunda
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
14.00Nadvergudstjeneste, Dmitri Makut
Viborg, Kristuskirken
Ingen gudstjeneste
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Havegudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste i Metodistkirken, Keld Munk
Hjørring, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Frank Korsbro
Ingstrup, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Hanne Kiel
Nibe, Mellemgade 10
10.30Nadvergudstjeneste, Hugo Møller Thomsen
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken
19.00Glimt fra Lindenborg med besøg fra Karmelkirken
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Casper Vestergaard
Sindal, Baptistkirken
10.00Morgenkaffe og morgenandagt, Hanne og Hartvig Weber-Hansen
Skagen, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Bent Rasmussen
Sæby, Baptistkirken
19.00Havnegudstjeneste ved Fruen fra havet
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, John Jensen
Thisted, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Anne-Marie Winther
Vrå, Baptistkirken
10.30Andagt
Vaarst, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, John Kristensen
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Rasmus Mortensen
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
19.00Glimt fra Lindenborg i Nørresundby Baptistkirke