Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


Gudstjenester 28. juli 2019

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
11.00Fælles nadvergudstjeneste i Købnerkirken, Shetlandsgade 6, 2300 København S, Jan Kornholt
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
Ingen gudstjeneste
København – Købnerkirken, Købnerkirken
11.00Fælles nadvergudstjeneste, Jan Kornholt
Lyngby, Baptistkirken
11.00Fælles nadvergudstjeneste i Købnerkirken, Shetlandsgade 6, 2300 København S, Jan Kornholt
Rønne, Baptistkirken
10.30Fællesgudstjeneste i Metodistkirken, Vilhelm Jarnskor
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Per Bækgaard

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Cafégudstjeneste, Hanne Foersom
Nakskov, Baptistkirken
Nyrup, Nyrup Kirke
19.30Cafégudstjeneste, Leon Have Thomsen
Ringsted, Ringsted Frikirke
Ingen gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Jan Haslund Thomsen
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Morgenkaffegudstjeneste, Bent Hylleberg

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Ingen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste, Henrik Søndergaard m.fl. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste. 13.00 Tamilsk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Cafégudstjeneste. Glimt fra børne- og teenlejr samt sommerstævnet
Give, Bethel
10.00Andagtsgudstjeneste
Holstebro, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Randers, Baptistkirken
10.00Sanggudstjeneste, Henry Mølhede
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Viborg, Kristuskirken
10.00Gudstjeneste, Viva
Aarhus, Immanuelskirken
Ingen gudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Henning Emmering
Hjørring, Baptistkirken
10.00Sommerandagt med rundstykker, Else Marie og Torben Andersen. 13.30 MCFN-gudstjeneste på burmesisk
Saltum, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Nibe, Mellemgade 10
Ingen gudstjeneste
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken
19.00Sommersangsgudstjeneste, Bente og Svend Eli Jensen
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
19.00Aftenandagt, Inga Gaarden
Sindal, Baptistkirken
10.00Morgenkaffe og morgenandagt, Karen og Gunnar Nielsen
Skagen, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Sæby, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Cafégudstjeneste, Luise Uggerhøj Christesen
Thisted, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken
19.00Andagt, Lone/Esben
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Poul Erik Jensen
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Lars Midtgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Gudstjeneste, Bente Højris