Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


Gudstjenester 2. maj 2021

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Ole Lundegaard
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
14.00Gudstjeneste på engelsk
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
København – Købnerkirken, Købnerkirken
Lyngby, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Rune Funch
Rønne, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Lone Møller-Hansen
Taastrup – City Kirken, City Kirken

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Nadvergudstjeneste, Jan Kornholt
Holbæk, Holy Spirit Missionary Church, Kløvermarkskirken
15.00Gudstjeneste
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Gudstjeneste, Lars Thorndal
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Michael Frost. 19.00 Gudstjeneste, Michael Frost
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Christian Bylund

Syddanmark

Esbjerg – Sydjyllandskredsen, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
10.30Nadvergudstjeneste, Jørn Rørholm og Frank Korsbro
Odense, Kristuskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Henrik Søndergaard
Oure, Baptistkirken
11.00Sang og musikgudstjeneste
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Torgunn Skov
Give, Bethel
Holstebro, Baptistkirken
Randers, Baptistkirken
Silkeborg, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Benny Klarholt. Herefter menighedens årsmøde
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Viborg, Kristuskirken
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Gudstjeneste, Lasse Åbom

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Chresten Eskildsen
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Torben Andersen
Saltum, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Hanne Kiel
Nørresundby|Vodskov i Nørresundby, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Allan Ibsen
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Nadvergudstjeneste, Anders Hyldgård
Sindal, Baptistkirken
Skagen, Baptistkirken
14.00Nadvergudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Sæby, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Lone Daugaard
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Tiltrædelsesgudstjeneste, Simon Jakobsen
Thisted, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Poul Erik Jensen
Vrå, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Anne-Marie Winther
Vaarst, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Christian Sofussen
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Else-Marie Hansen
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
Ingen gudstjeneste