Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.
Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.
Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.
Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.
Menighed | Tid | Beskrivelse |
Hovedstaden | ||
Herlev, Korskirken | 10.30 | Gudstjeneste, Bodil Højbak Møller |
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening | 10.30 | Gudstjeneste |
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken | 14.00 | Gudstjeneste på engelsk |
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken | ||
København – Købnerkirken, Købnerkirken | 11.00 | Gudstjeneste, Kristian Bonde-Nielsen |
Lyngby, Baptistkirken | 10.30 | Gudstjeneste, Pia Duebjerg Andersen |
Rønne, Baptistkirken | 10.30 | Familiegudstjeneste, Lone Møller-Hansen og Børnekirken |
Taastrup – City Kirken, City Kirken | 11.00 | Gudstjeneste i Kulturcentret, Lisette Jensen |
Sjælland | ||
Holbæk, Kløvermarkskirken | 10.00 | Gudstjeneste, Inge Günther |
Holbæk, Holy Spirit Missionary Church, Kløvermarkskirken | 15.00 | Gudstjeneste |
Nyrup, Nyrup Kirke | 10.00 | Gudstjeneste, Bent Hylleberg |
Ringsted, Ringsted Frikirke | 10.30 | Gudstjeneste |
Roskilde, Baptistkirken | 10.30 | Gudstjeneste. Streames også på Facebook |
Slagelse, Kristent Center | 14.00 | Gudstjeneste |
Tølløse, Baptistkirken | 10.00 | Pilgrimsvandring, Christian Bylund |
Syddanmark | ||
Esbjerg – Sydjyllandskredsen, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen | 10.30 | Nadvergudstjeneste, Ditte Lykke Paulsen |
Odense, Kristuskirken | 10.30 | Gudstjeneste, Ole Olsen |
Oure, Baptistkirken | 11.00 | Andagt, Preben. Kirkefrokost og årsmøde |
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda | 10.00 | Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste |
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen | 12.00 | Gudstjeneste og børnekirke |
Svendborg, Matu Baptist Church, Betaniakirken | 10.30 | Børnekirke. 12.00 Gudstjeneste |
Midtjylland | ||
Brande, Baptistkirken | 16.00 | Familiegudstjeneste, Hanna Ringgaard |
Give, Bethel | 10.00 | Gudstjeneste |
Holstebro, Baptistkirken | 10.30 | Familiegudstjeneste, Hanna Ringgaard |
Silkeborg, Baptistkirken | Ingen gudstjeneste | |
Skjern, Chin Bethel Church | 11.30 | Gudstjeneste på chin |
Vejle Baptistkirke, Baptistkirken | Ingen gudstjeneste | |
Aarhus, Immanuelskirken | 10.30 | Familiekirke i Metodistkirken, Hjarnøgade |
Nordjylland | ||
Brovst, Baptistkirken | 10.00 | Gudstjeneste, Asger Hylleberg og Arjun Ghatani |
Frederikshavn, Baptistkirken | 10.30 | Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen |
Hjørring, Baptistkirken | 10.00 | Gudstjeneste, Torben Andersen. 13.00 MCFN Gudstjeneste |
Saltum, Baptistkirken | 10.30 | Fælles gudstjeneste med Pandrup menighed, Vibeke Dalsgaard |
Nørresundby|Vodskov i Nørresundby, Baptistkirken | 14.00 | Påskegospel med Shine |
Pandrup, Pandrup Baptistkirke | 10.00 | Fælles gudstjeneste i Saltum |
Sindal, Baptistkirken | 10.00 | Gudstjeneste, Frank Korsbro |
Skagen, Baptistkirken | Ingen gudstjeneste | |
Sæby – Sæby Baptistkirke, Baptistkirken | 10.00 | Gudstjeneste, Bente Højris |
Sæby – Frikirken i Sæby, Baptistkirken | 10.00 | Gudstjeneste |
Sæby – Nordjylland Chin Church, Baptistkirken | 12.00 | Gudstjeneste. 12.30 Søndagsskole |
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel | 10.30 | Generationsgudstjeneste, Sigurd Barret |
Thisted, Baptistkirken | Ingen gudstjeneste | |
Vrå, Baptistkirken | 10.30 | Gudstjeneste, B&U, Maria Bjørsted |
Vaarst, Baptistkirken | 10.00 | Gudstjeneste, Christian Sofussen |
Østervrå, Østervrå Frikirke | 10.00 | Påskens budskab i tekst, sang og musik, Susanne Andersen |
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken | 10.30 | Gudstjeneste |
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken | 10.30 | Gudstjeneste, Doris Trudslev |