Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


Gudstjenester 13. oktober 2019

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Gudstjeneste, Ole Lundegaard. Eventyrkoret medvirker
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
De lokale fællesskaber mødes
København – Købnerkirken, Købnerkirken
11.00Gudstjeneste, Arne Steen Andreasen og Laura Kjærgaard
Lyngby, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste
Rønne, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Lone Møller-Hansen
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Frank Marqvard Hansen

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste, Ingrid Larsen
Nakskov, Baptistkirken
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Nadvergudstjeneste, Lars Thorndal
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Michael Frost
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Ole Jørgensen

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Ingen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste, Sebastian Olesen. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Cafégudstjeneste, Jamie Lieberkind
Give, Bethel
Holstebro, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Gopy Thavayoganathan
Randers, Baptistkirken
14.00Høstgudstjeneste
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
14.00Nadvergudstjeneste, Ulla Panduro
Viborg, Kristuskirken
10.00Andagt med rundstykker, Kirsten Lund
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Gudstjeneste, Lasse Åbom

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Nadver- og seniorgudstjeneste, Asger Hylleberg m.fl.
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Fællesgudstjeneste i Metodistkirken
Hjørring, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Andreas Heilesen
Saltum, Baptistkirken
14.00Nadvergudstjeneste, Hanne Kiel
Nibe, Mellemgade 10
Ingen gudstjeneste
Nørresundby-Vodskov – Vodskov, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Allan Ibsen
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Villy Kristiansen
Sindal, Baptistkirken
10.00Morgenkaffe og morgenandagt, Erik Løvind Andersen
Skagen, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Sæby, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Bente Højris
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, Chresten Eskildsen
Thisted, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Anne-Marie Winther
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Morten Kvist-Ibsen
Østervrå, Østervrå Frikirke
19.00Kirkebio
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Lars Midtgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Hanne Kiel