Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Bjarne Willer
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
14.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
10.30Sommergudstjeneste
København – Købnerkirken, Købnerkirken
Lyngby, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Rune Funch
Rønne, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Sambuh Langle
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Michael Jensen

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste, Inge-Lise Bornhardt
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Nadvergudstjeneste, Lars Thorndal
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Bent Hylleberg

Syddanmark

Esbjerg – Sydjyllandskredsen, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
10.30Nadvergudstjeneste, Ditte Lykke
Odense, Kristuskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Henrik Søndergaard
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Erland Grarup
Give, Bethel
Holstebro, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Randers, Baptistkirken
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Viborg, Kristuskirken
Aarhus, Immanuelskirken

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste i Bækken ifm Børneweekend, Bente Højris
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Doris Trudslev
Hjørring, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Hanne Kiel
Saltum, Baptistkirken
Nibe, Mellemgade 10
Ingen gudstjeneste
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Sindal, Baptistkirken
10.00Morgenandagt, Hanne og Hartvig Weber-Hansen
Skagen, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Sæby, Baptistkirken
19.00Havnegudstjeneste
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, Jøren Mølhede
Thisted, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Kjeld Grarup
Vrå, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Bodil Højbak Møller
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Victoria Sisseck
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Gudstjeneste, Christian Sofussen