Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


Gudstjenester 4. juli 2021

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Fælles københavns gudstjeneste, Britta Kornholt og Rune Funch - i Lyngby Baptistkirke, Odinsvej 1, 2800 Lyngby
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
14.00Gudstjeneste på engelsk
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
København – Købnerkirken, Købnerkirken
10.30Fælles københavns gudstjeneste, Britta Kornholt og Rune Funch - i Lyngby Baptistkirke, Odinsvej 1, 2800 Lyngby
Lyngby, Baptistkirken
10.30Fælles københavns gudstjeneste, Britta Kornholt og Rune Funch
Rønne, Baptistkirken
10.30Fælles frikirkelig gudstjeneste, Lone Møller-Hansen
Taastrup – City Kirken, City Kirken

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Nadver-cafégudstjeneste, Inge-Lise Bornhardt
Holbæk, Holy Spirit Missionary Church, Kløvermarkskirken
15.00Gudstjeneste
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Nadvergudstjeneste, Dan Billeskov
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Jeppe Thorsen
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Jan Grønborg

Syddanmark

Esbjerg – Sydjyllandskredsen, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Ingen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Henrik Søndergaard
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Ole Ladefoged
Give, Bethel
Holstebro, Baptistkirken
Randers, Baptistkirken
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Viborg, Kristuskirken
Aarhus, Immanuelskirken
Ingen gudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste fælles med Metodistkirken, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken
10.00Sommerandagt med rundstykker, Judith og Bjarne og Hans Brohus
Ingstrup, Baptistkirken
Nørresundby|Vodskov i Nørresundby, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Svend Rosengaard
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Anders Hyldgård
Sindal, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Bent Rasmussen
Skagen, Baptistkirken
14.00Nadvergudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Sæby, Baptistkirken
10.00Sommerandagt, Doris Trudslev
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Sommergudstjeneste, Birte Agerdal. Morgenkaffe fra kl. 9.30
Thisted, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Kjeld Grarup
Vrå, Baptistkirken
10.30Sommerandagt, Tine Kragh
Vaarst, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Christian Sofussen
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Lars Midtgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Gudstjeneste, Knud Erik Larsen