Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Fælles københavnsk gudstjeneste i Lyngby, Rune Funch
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
14.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
Ingen gudstjeneste
København – Købnerkirken, Købnerkirken
10.30Fælles københavnsk gudstjeneste i Lyngby, Rune Funch
Lyngby, Baptistkirken
10.30Fælles københavnsk gudstjeneste, Rune Funch
Rønne, Baptistkirken
10.30Fælles gudstjeneste i Baptistkirken, Camilla Westen
Taastrup – City Kirken, City Kirken

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Nadvergudstjeneste, Inge-Lise Bornhardt
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Nadvergudstjeneste, Michael Foersom
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Sommergudstjeneste, Michael Frost
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Christian Bylund

Syddanmark

Esbjerg – Sydjyllandskredsen, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Ingen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Ole Olsen
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Ole Ladefoged
Give, Bethel
Holstebro, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Carina Gejl Nielsen
Randers, Baptistkirken
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Viborg, Kristuskirken
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Lasse Åbom

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Chresten Eskildsen
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Torben Andersen
Saltum, Baptistkirken
Nibe, Mellemgade 10
10.30Nadvergudstjeneste, Hugo Møller Thomsen
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken
14.00Havemøde. Se sted på menighedens hjemmeside
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Anders Hyldgård
Sindal, Baptistkirken
13.30Sommermøde hos Birthe og Bjarne Rødkjær
Skagen, Baptistkirken
14.00Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Sæby, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Lone Daugaard
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Sommergudstjeneste, Joan Sonne Højberg
Thisted, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Michael Christensen
Vrå, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Raymond Jensen
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Rasmus Lund Jonstrup
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Gudstjeneste, Vibeke Dalsgaard