Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Bodil Højbak Møller
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
11.00Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
14.00Gudstjeneste på engelsk
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
København – Købnerkirken, Købnerkirken
11.00Gudstjeneste, Kristian Bonde-Nielsen
Lyngby, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Rune Funch
Rønne, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste Daniel Øhrstrøm
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Michael Jensen - Ahornvej 3

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Nadvergudstjeneste, Inge-Lise Bornhardt
Holbæk, Holy Spirit Missionary Church, Kløvermarkskirken
15.00Gudstjeneste
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Nadvergudstjeneste, Lars Thorndal
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Christian Bylund

Syddanmark

Esbjerg – Sydjyllandskredsen, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Ingen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Ole Olsen
Oure, Baptistkirken
11.00Åben kirke
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke
Svendborg, Matu Baptist Church, Betaniakirken
10.30Børnekirke. 12.00 Gudstjeneste

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Erland Grarup
Give, Bethel
10.00Gudstjeneste
Holstebro, Baptistkirken
10.30Sommergudstjeneste, Allan Thing
Silkeborg, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Benny Klarholt
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Nadvergudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Chresten Eskildsen
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste med Metodistkirken og Sindal menighed, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Bente Højris
Saltum, Baptistkirken
Nørresundby|Vodskov i Nørresundby, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, samtalegruppe 3
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Nadvergudstjeneste, Anders Hyldgård
Sindal, Baptistkirken
10.30Vi besøger Frederikshavn menighed
Skagen, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Doris Trudslev
Sæby – Sæby Baptistkirke, Baptistkirken
10.00Sanggudstjeneste med morgenkaffe, Solveig Ørvad
Sæby – Frikirken i Sæby, Baptistkirken
19.00Sommerandagt, Niels Villadsen
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, Jens Sand
Thisted, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Inge Schult Hansen
Vrå, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vaarst, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Lars Nielsen
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Jakob Martens
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Gudstjeneste, Per Beck