Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Gudstjeneste, Ole Lundegaard
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
14.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste i menighedssalen med frokost, ord og praksis, Charlotte Willer
København – Købnerkirken, Købnerkirken
11.00Gudstjeneste, Jan Kaas Henriksen og Simon Hinz
Lyngby, Baptistkirken
10.30Taizégudstjeneste, Rune Funch
Rønne, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Carsten Pedersen. Børnekirke
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Michael Jensen

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste, Michael Foersom
Nyrup, Nyrup Kirke
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Jan Johannsen
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Christian Bylund

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
10.30Gudstjeneste, Thorkild Jensen
Odense, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste, Henrik Søndergaard. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
15.00Gudstjeneste, Ole Olsen
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
19.00Stillegudstjeneste, Erland Grarup
Give, Bethel
15.00Fællesskabsmøde
Holstebro, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Finn Andersen
Randers, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Bia Ndamukunda
Silkeborg, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
14.00Gudstjeneste, Ulla Panduro
Viborg, Kristuskirken
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Gudstjeneste, Lasse Åbom

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Bente Højris
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Klaus Abildgaard
Hjørring, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Elizabeth Andersen
Saltum, Baptistkirken
14.00Gudstjeneste, Hanne Kiel
Nibe, Mellemgade 10
10.30Gudstjeneste, Hugo Møller Thomsen
Nørresundby-Vodskov – Vodskov, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Rasmus Lund Jonstrup
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Villy Kristiansen
Sindal, Baptistkirken
10.00Morgenkaffe og morgenandagt, Erik Løvind Andersen
Skagen, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Erik Lykke Nielsen
Sæby, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Simon Krath Andersen
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, Birte Agerdal
Thisted, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Kjeld Grarup
Vrå, Baptistkirken
19.00Gudstjeneste, Chresten Eskildsen
Vaarst, Baptistkirken
10.00Sang- og musikgudstjeneste, Tinne Lund og Mads Lindholm
Østervrå, Østervrå Frikirke
10.00Gudstjeneste, Hanne Kiel
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Silas Majgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Gudstjeneste, Knud Erik Larsen