Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Gudstjeneste, Ole Jørgensen
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
14.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste - det handler om Efeserbrevet
København – Købnerkirken, Købnerkirken
11.00Gudstjeneste, John Wahl
Lyngby, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Lars Thorndal
Rønne, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Lone Møller-Hansen. Børnekirke
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Michael Jensen

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Gudstjeneste, Henriette Jensen
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Jeppe Thorsen. 10.50 Live-stream gudstjeneste
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Hanne Frederiksen

Syddanmark

Esbjerg – Sydjyllandskredsen, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Odense, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste, Samantha Ashton-Fog. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
11.00Gudstjeneste med barnevelsignelse, Sofie Ullemose
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
19.00Aftenandagt, Erland Grarup
Give, Bethel
Holstebro, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Allan Thing
Randers, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Erland Grarup
Silkeborg, Baptistkirken
10.30Fællesgudstjeneste med Patrick McDonald i Oasekirken
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Viborg, Kristuskirken
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Gudstjeneste, Lasse Åbom

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Jan Kornholt
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Morten Agerdal
Saltum, Baptistkirken
14.00Gudstjeneste, Peter Bjerre
Nibe, Mellemgade 10
Ingen gudstjeneste
Nørresundby|Vodskov i Nørresundby, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Steen Daugaard
Sindal, Baptistkirken
10.00Morgenandagt, Karen og Gunnar Nielsen
Skagen, Baptistkirken
14.00Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Sæby, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Chresten Eskildsen
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, Luise Uggerhøj m.fl.
Thisted, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Doris Trudslev
Vrå, Baptistkirken
19.00Gudstjeneste, Chresten Eskildsen
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Raymond Jensen
Østervrå, Østervrå Frikirke
10.00Gudstjeneste, Klaus Abildgaard
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Thomas Willer
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Musikgudstjeneste, Rune Funch