Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Gudstjeneste, Ole Jørgensen
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
10.00Gudstjeneste med indsættelse af Charlotte Willer som præst
København – Købnerkirken, Købnerkirken
11.00Gudstjeneste og J-Jam for børn, Jan Kornholt, Putri Dehn og lovsangsteamet
Lyngby, Baptistkirken
10.30Taizégudstjeneste, Rune Funch
Rønne, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Carsten Pedersen
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Leon Have Thomsen

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste, Michael Foersom
Nakskov, Baptistkirken
Nyrup, Nyrup Kirke
Ingen gudstjeneste
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Rasmus Højmark
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Bjarne Willer

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
10.30Gudstjeneste, Benny Klarholt
Odense, Kristuskirken
10.30Gudstjeneste, Søren Marcussen. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Stillegudstjeneste, Erland Grarup
Give, Bethel
Holstebro, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Helle Hales
Randers, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Lasse Åbom
Silkeborg, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Søren P. Grarup
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Viborg, Kristuskirken
10.00Gudstjeneste, Viva
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Gudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Familiegudstjeneste, Bente Højris m.fl.
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Annette Grarup
Hjørring, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Erik Søndergaard
Saltum, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Nibe, Mellemgade 10
10.30Gudstjeneste, Hugo Møller Thomsen. Menighedsmøde
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken
10.30Musikgudstjeneste, Inger og Bjarne Overgaard og Karin Færløv
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Vibeke Dalsgaard
Sindal, Baptistkirken
10.00Morgenkaffe og morgenandagt, Ole John Ydse
Skagen, Baptistkirken
14.00Gudstjeneste, Annette Grarup
Sæby, Baptistkirken
10.00Sanggudstjeneste med nadver
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, Lars Bavnbæk
Thisted, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Chresten Eskildsen
Vrå, Baptistkirken
19.00Gudstjeneste, Morten Agerdal
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Poul Erik Jensen
Østervrå, Østervrå Frikirke
10.00Gudstjeneste, Hanne Kiel
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Rasmus Jonstrup Hansen
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
Ingen gudstjeneste