Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
11.00Fælles københavnsk gudstjeneste i Købnerkirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
14.00Gudstjeneste på engelsk
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
København – Købnerkirken, Købnerkirken
11.00Fælles københavnsk gudstjeneste, Kristian Bonde-Nielsen
Lyngby, Baptistkirken
11.00Fælles københavnsk gudstjeneste i Købnerkirken
Rønne, Baptistkirken
10.30Fælles gudstjenste i Pinsekirken, Lone Møller-Hansen. 14.00 Dåbs- og nadvergudstjeneste, Lone Møller-Hansen
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Kulturcentret

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Cafégudstjeneste, Jan Kornholt
Holbæk, Holy Spirit Missionary Church, Kløvermarkskirken
15.00Gudstjeneste
Nyrup, Nyrup Kirke
10.00Nadvergudstjeneste, Bjarne Willer
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Jakob Engell Vagner
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Christian Bylund

Syddanmark

Esbjerg – Sydjyllandskredsen, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Ingen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
10.30Dåbs- og nadvergudstjeneste, Henrik Søndergaard
Oure, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke
Svendborg, Matu Baptist Church, Betaniakirken
10.30Børnekirke. 12.00 Gudstjeneste

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Give, Bethel
10.00Gudstjeneste
Holstebro, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Aarhus, Immanuelskirken
Ingen gudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
19.00Sommerandagt, Inge Hansen
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste med Metodistkirken, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Torben Andersen
Ingstrup, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Poul Asger Beck
Nørresundby|Vodskov i Nørresundby, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Thomas Willer
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Nadvergudstjeneste, Anders Hyldgård
Sindal, Baptistkirken
19.00Nadvergudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Skagen, Baptistkirken
14.00Nadvergudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Sæby, Baptistkirken
10.00Åben have ved Kirsten og Hans Erik Kanstrup
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, Simon Jakobsen
Thisted, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Inge Hansen
Vrå, Baptistkirken
10.30Nadverandagt, Anne-Marie Winther
Vaarst, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Christian Sofussen
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Lars Midtgaard
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Hanne Kiel