Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighedNæste indlæg: Forrige indlæg:

Nu kalder Rebild til Sommerhøjskole i dagene 3.-10. juli 2021

24/03/2021

Indbydelser med program er nu klar i vores kirker til udlevering Palmesøndag den 28. marts. Du kan få et eksemplar ved henvendelse til din kirkes kontaktperson for Kvindenetværket eller på Kvindenetværkets hjemmeside www.baptistkvinder.dk.
Vi mødes under mottoet: Leve og vokse i fællesskabet, og vi glæder os til et godt fællesskab, god mad, spændende foredrag, dejlig udflugt, masser af sang og musik, aktiviteter, stille stunder sammen med vores præst og ikke mindst at mødes med venner fra tidligere år eller at få nye venner.
Prisen er 3.750 kr. – all inclusive.
Vi er optimister og tror og håber på, at vi kan afholde Sommerhøjskolen i år, men vi følger selvfølgelig anvisninger fra både myndigheder og politikere og gennemfører kun Højskolen, hvis det er forsvarligt både personligt og økonomisk. Evt. indbetalt depositum vil i tilfælde af aflysning blive returneret.
Har du spørgsmål, så kontakt Birgit Hebbelstrup på 2168 7416, Alice Bak på 2688 8470 eller Carsten Thomsen på 2076 6881.