Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


Gudstjenester 19. juli 2020

MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Fælles københavnsk gudstjeneste, Ole Jørgensen
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
14.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
Ingen gudstjeneste
København – Købnerkirken, Købnerkirken
10.30Fælles københavnsk gudstjeneste i Korskirken, Ole Jørgensen
Lyngby, Baptistkirken
10.30Fælles københavnsk gudstjeneste i Korskirken, Ole Jørgensen
Rønne, Baptistkirken
10.30Fælles gudstjeneste i Baptistkirken, Ulla Mester
Taastrup – City Kirken, City Kirken

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste, Hanne og Michael Foersom
Nyrup, Nyrup Kirke
Ingen gudstjeneste
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Sommergudstjeneste
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Morgenkaffegudstjeneste, Hanne Frederiksen

Syddanmark

Esbjerg – Sydjyllandskredsen, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Ingen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
10.30Feriegudstjeneste, Ole Olsen m.fl. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Give, Bethel
Holstebro, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Randers, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Viborg, Kristuskirken
Aarhus, Immanuelskirken
Ingen gudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Bente Højris
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Hjørring, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Saltum, Baptistkirken
Nibe, Mellemgade 10
10.30Gudstjeneste, Hugo Møller Thomsen
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken
14.00Havemøde. Se sted på menighedens hjemmeside
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
19.00Aftenandagt, Inga Gaarden
Sindal, Baptistkirken
10.00Morgenandagt, Jens Ole Andersen
Skagen, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Anni Andersen
Sæby, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Sommergudstjeneste, John Jensen
Thisted, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Annette Grarup
Vrå, Baptistkirken
10.30Nadvergudstjeneste med barnevelsignelse, Anne-Marie Winther
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Raymond Jensen
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Johannes Hansen
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Gudstjeneste, Knud Erik Larsen