Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Fællesgudstjeneste i Lyngby Baptistkirke, Odinsvej 1, 2800 Lyngby, Ole Lundegaard
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
Ingen gudstjeneste
København – Købnerkirken, Købnerkirken
10.30Fællesgudstjeneste i Lyngby Baptistkirke, Odinsvej 1, 2800 Lyngby, Ole Lundegaard
Lyngby, Baptistkirken
10.30Fællesgudstjeneste, Ole Lundegaard
Rønne, Baptistkirken
10.30Fællesgudstjeneste i Baptistkirken, Ulla Mester
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Arne Gertsen

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Cafégudstjeneste, Michael Foersom
Nakskov, Baptistkirken
Nyrup, Nyrup Kirke
Ingen gudstjeneste
Ringsted, Ringsted Frikirke
Ingen gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
16.00Åbningsmøde på Sommestævnet, Borrevejlevej 26, Lejre
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
16.00Åbningsmøde på Sommestævnet, Borrevejlevej 26, Lejre

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
Ingen gudstjeneste
Odense, Kristuskirken
10.30Cafégudstjeneste. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Give, Bethel
10.00Turistgudstjeneste, Jacob Winkler Christensen
Holstebro, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Randers, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Johannes Kjær
Silkeborg, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
14.00Gudstjeneste, Karen Ærenlund Brogaard
Viborg, Kristuskirken
Ingen gudstjeneste
Aarhus, Immanuelskirken
Ingen gudstjeneste

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste i Metodistkirken
Hjørring, Baptistkirken
10.00Sommerandagt med rundstykker, Flemming Bjerg. 13.30 MCFN-gudstjeneste på burmesisk
Saltum, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Nibe, Mellemgade 10
Ingen gudstjeneste
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken
10.30Sommerandagt, Anni Olsen
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Villy Kristiansen
Sindal, Baptistkirken
10.00Morgenkaffe og morgenandagt, Erik Løvind Andersen
Skagen, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Erik Lykke Nielsen
Sæby, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Cafégudstjeneste, Hans Uggerhøj
Thisted, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Raymond Jensen
Østervrå, Østervrå Frikirke
Ingen gudstjeneste
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Helle og Peter Johansen
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
Ingen gudstjeneste