Spring menu over og gå til indholdVend tilbage til forsidenGå til vores guide for tilgængelighed

Gudstjenestetider

Listen her gennemgår hver uges gudstjenester.

Bemærk at flere arrangementer kan findes under hver kirke, ligesom vi kan mangle oplysninger på enkelte gudstjenester.


MenighedTidBeskrivelse

Hovedstaden

Herlev, Korskirken
10.30Gudstjeneste, Ole Lundegaard
Kastrup – Intl. Baptistkirke på Amager, Korsvejskirken
København – Iglesia Bautista de Habla Hispana, Luthersk Missionsforening
10.30Gudstjeneste
København – First Intl. Baptist Church, Kristuskirken
13.00Gudstjeneste på engelsk og efterfølgende fællesskab
København – Kristuskirken/Regen, Kristuskirken
København – Købnerkirken, Købnerkirken
Lyngby, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste
Rønne, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Johannes Aakjær Steenbuch
Taastrup – City Kirken, City Kirken
11.00Gudstjeneste, Per Eivind Stig

Sjælland

Holbæk, Kløvermarkskirken
10.00Gudstjeneste, Lise Jørgensen
Nakskov, Baptistkirken
Nyrup, Nyrup Kirke
Ingen gudstjeneste
Ringsted, Ringsted Frikirke
10.30Gudstjeneste
Roskilde, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Jakob Engell Vagner
Slagelse, Kristent Center
14.00Gudstjeneste
Tølløse, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Oluf Jensen

Syddanmark

Esbjerg, Baptistkirken Sydjylland - Nøglen
10.30Gudstjeneste, Frank Korsbro
Odense, Kristuskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Ole Olsen. Børnekirke. 10.30 Vietnamesisk gudstjeneste
Oure, Baptistkirken
Ringe – Chin Baptist Church, Missionshuset Bethesda
10.00Børnekirke. 12.30 Gudstjeneste
Ringe – Lai Baptist Church, Nordagerskolen
12.00Gudstjeneste og børnekirke

Midtjylland

Brande, Baptistkirken
10.00Cafégudstjeneste, Jamie Lieberkind
Give, Bethel
10.00Andagtsgudstjeneste
Holstebro, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste Anders Ringgaard og Maria Christensen
Randers, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Desire Ndamukunda
Silkeborg, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Søren P. Grarup
Skjern, Chin Bethel Church
11.30Gudstjeneste på chin
Vejle – Sydøstjyllandskredsen, Solhjem
Ingen gudstjeneste
Viborg, Kristuskirken
10.00Gudstjeneste, Viva
Aarhus, Immanuelskirken
10.30Nadvergudstjeneste, Lasse Åbom

Nordjylland

Brovst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Bente Højris
Frederikshavn, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Birte Agerdal
Hjørring, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Torben Andersen. 13.30 MCFN gudstjeneste på burmesisk
Saltum, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Erik Lykke Nielsen
Nibe, Mellemgade 10
Ingen gudstjeneste
Nørresundby-Vodskov – Nørresundby, Baptistkirken
10.00Familiegudstjeneste med nadver i børnehøjde, Allan Ibsen
Pandrup-Birkelse, Pandrup Baptistkirke
10.00Gudstjeneste, Anders Hyldgaard
Sindal, Baptistkirken
10.00Nadvergudstjeneste, Erik Løvind Andersen
Skagen, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Sæby, Baptistkirken
10.00Cafégudstjeneste
Sæsing, Kirken i Kulturcenter Vendsyssel
10.30Gudstjeneste, Kasper Klarskov
Thisted, Baptistkirken
Ingen gudstjeneste
Vrå, Baptistkirken
10.30Gudstjeneste, Hans Thomsen
Vaarst, Baptistkirken
10.00Gudstjeneste, Bodil Højbak Møller
Østervrå, Østervrå Frikirke
10.00Gudstjeneste, Doris Trudslev
Aalborg – Bethelkirken, Bethelkirken
10.30Gudstjeneste, Chresten Eskildsen
Aalborg – Karmelkirken, Karmelkirken
10.30Nadvergudstjeneste, Hanne Kiel